1. דף הבית
  2. קטלוג
  3. גלגלים לתעשייה

גלגלים לתעשייה

גלגלים הם כלי עתיק לשינוע מכני של חפצים כבדים ולא רק. זאת אחת ההמצאות העתיקות והמופלאות של האנושות שידועה מאלף החמישי לפני הספירה. ההמצאה שנראית פשוטה

מאוד הפכה לנקודת מפנה בהיסטוריה והתפתחות האנושית. לפני המצאת הגלגל, היה צורך לגייס כח אנושי רב לשינוע חפצים כבדים. באזורים שהיה שלג בחורף ידעו להשתמש במין מזחלות.

באזורים ללא שלג ניסו להעזר בבולי עץ מעוגלים. כאשר היו שמים בולי עץ מתחת לכלי משא , הבחינו שאפשר לחתוך את בולי העץ לחתיכות דקות ומעוגלות וכך הומצא הגלגל. 

אך למרות שגלגלים כבר היו תקופה ארוכה בשימוש, גלגלים תעשייתיים (גלגליות) הומצאו רק בשלב מאוחר יותר. עם הזמן, הגלגלים השתכללו, התפתחו והשתפרו,

הפכו להיות קלים יותר הודות לשימוש בחומרים קלים יותר כמו פלסטיק, נירוסטה, אלומיניום, גומי ועוד. 

כיום הגלגלים נהיו מעוצבים יותר וכן נוספו להם מנגנונים נוספים כדוגמת  בלמים, קפיצים ועוד.גלגל תעשייתי או יותר נכון גלגלית הינו מכלול שמורכב מגלגל עצמו, מזלג ופלטה עם חורים המחוברת לחפץ משא.

ישנם סוגים שונים של גלגלים. גלגלים קבועים - משמשים לשינוע בקו ישר. גלגלים מסתובבים - מאפשרים תזוזה ל-360 מעלות, מקלים על תנועה יותר גמישה.

כמו למשל גלגלים קדמיים בעגלות סופר. גלגלי בלימה ו/או נעילה - כל גלגל יכול לבוא עם מנגנון בלימה ו/או נעילה שאפשר עצירת האובייקט.

בגלגלים תעשייתיים משתמשים בענפי תעשייה שונים. גלגלים משמשים בתעשיות רבות כמו תעשיית מזון, תעשיית רפואה, תעשיות טקסטיל, תעשיית מלונאות, תעשיית רכב ותעופה,

בתעשייה החקלאית למיכון וציוד חקלאי. 

מספר המוצרים בסל : 0